Wizyta na Alasce oświetla „najbardziej potrzebujących ludzi”


Wizyta prokuratora generalnego Williama Barra na Alasce oświetla „najbardziej potrzebujących ludzi”
Do odległej wioski rybackiej Napaskiak w południowo-zachodniej Alasce wymagana jest łódź. Ale to jedno z miejsc, do których przybył prokurator generalny William Barr.

Idąc promenadami, które wiją się przez wioskę, usłyszał, jak izolacja naraziła mieszkańców na niebezpieczeństwo, informuje korespondent CBS News, Jan Crawford.

Podczas spotkania w miejscowej szkole wódz plemienny prosił o pomoc i ochronę

„Potrzebujemy tutaj poważnego bezpieczeństwa publicznego” – powiedział Stephen Maxie Jr. „Możemy być biedni, możemy być najbiedniejszymi ludźmi i najbardziej potrzebującymi ludźmi, ale powinniśmy mieć znaczenie”.

Prokurator generalny William Barr odwiedził odizolowaną społeczność Napaskiak, na południowo-zachodnim wybrzeżu Alaski, do której można dotrzeć tylko łodzią. Wiadomości CBS
Alaska ma najwyższe wskaźniki przemocy domowej i napaści seksualnej w Stanach Zjednoczonych – trzy razy więcej niż średnia krajowa. Jednak dochodzenie przeprowadzone przez Anchorage Daily News i ProPublica wykazało, że jedna na trzy społeczności na Alasce nie ma lokalnych urzędników odpowiedzialnych za egzekwowanie prawa. I tam wskaźniki przestępczości seksualnej są jeszcze wyższe. Pomoc może trwać kilka godzin lub dzień.

Oprócz braku transportu dalej izolującego te odległe społeczności, problemy, z jakimi się borykają, to alkohol, który jest zakazany w większości społeczności, ale nadal dostępny w miastach i przemycany. Jest to czynnik niemal we wszystkich przypadkach dotyczących napaści, przemocy i samobójstw .

Ta wioska ma nowych policjantów plemiennych, ale bez szkolenia. Ich więzienie jest używane głównie jako pijany czołg; 97% przestępstw popełnionych przez mieszkańców Alaski dotyczy alkoholu.

Barr powiedział: „Ktoś zapytał mnie:„ Dlaczego tu jesteś? Dlaczego wybrałeś Alaskę? ”. A to dlatego, że dla mnie moim zadaniem jest iść tam, gdzie potrzeba jest największa, i myślę, że potrzeba jest tutaj największa. Są to ludzie, którzy po prostu proszą o podstawowe bezpieczeństwo fizyczne i nie ma o co pytać ”.

Dwóch amerykańskich senatorów Alaski wezwało go do odwiedzenia. To, co zobaczył, skłoniło Barra do nazywania bezpieczeństwa publicznego w znacznej części stanu „sytuacją nadzwyczajną”.

Przed podróżą do wioski rybackiej Barr spotkał się z adwokatami w jednym z dwóch schronisk dla kobiet w całym regionie, z niedoborem personelu i przeludnieniem.

„Częstą rzeczą jest przekraczanie zdolności”, powiedział jeden z pracowników sztabu adwokackiego.

„Mamy ludzi przebywających w salonie iw naszym pokoju zabaw”

W Anchorage odbył tournee po państwowym laboratorium kryminalnym z zaległością nieprzetworzonych zestawów rzepaku.

Barr spotkał się z rodzimymi przywódcami z każdego regionu Alaski i powiedział, że chce rozwijać partnerstwa między państwami federalnymi.

Na rodzimym okrągłym stole sprawiedliwości Barr powiedział: „Zawsze uważałem, że obowiązkiem prokuratora generalnego jest służenie wszystkim ludziom w Stanach Zjednoczonych, w każdym stanie i każdej społeczności”.

Prokurator generalny powiedział, że ma nadzieję znaleźć szerokie rozwiązanie kwestii przemocy i bezpieczeństwa, które obejmie rządy plemienne współpracujące ze stanem Alaska i rządem federalnym. Barr powiedział, że ma nadzieję znaleźć szerokie rozwiązanie, które obejmie również rządy plemienne.

Dziś Departament Sprawiedliwości ogłosi nowe finansowanie dla Anchorage ze względu na nieproporcjonalnie wysoki wskaźnik przestępczości.


Kategoria: Bez kategorii


Napisz odpowiedź lub dodaj komentarz


Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane

Możesz używać tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>