Metrologia prawna


Metrologia prawna to dziedzina metrologii związana z wymaganiami prawnymi, technicznymi i administracyjnymi odnoszącymi się do jednostek miary, metod i przyrządów pomiarowych, które są opracowywane przez właściwe organy. Ma on zasadniczo na celu ochronę konsumenta, zapewniając zgodność jednostek pomiarowych, metod i systemów pomiarowych stosowanych w transakcjach handlowych z obowiązkowymi wymogami technicznymi i prawnymi. Środki te są częścią codziennego życia ludzi i często nie są postrzegane, na przykład prędkość samochodów, na autostradach, które są kontrolowane dla większego bezpieczeństwa pasażerów. Wykonuj kontrole medyczne w celu sprawdzenia sytuacji zdrowotnej, wykorzystaj czas, aby uniknąć niechcianych opóźnień w zaplanowanych wcześniej spotkaniach, użyj satelitarnych systemów pozycjonowania w celu określenia dokładnej pozycji, waż wagę żywności w momencie zakupu i napełnij zbiornik pojazdu z niezbędną ilością paliwa są inne przykłady środków w codziennej pracy. Ze względu na ogólną potrzebę ludności, Metrologia Prawna obejmuje wszystkie poziomy i sektory narodu.

Radca prawny Będzin

Każdego dnia konsumenci, marketerzy, organy rządowe i przemysł podejmują decyzje na podstawie wyników pomiarów. Środki te wpływają na dobrobyt gospodarczy i osobisty. Na przykład z punktu widzenia konsumenta jeden kilogram ryżu powinien wynosić jeden kilogram, a nie mniej. Aby społeczeństwo dobrze funkcjonowało, musi istnieć zaufanie do wszystkich środków, z przejrzystością dla konsumentów, przedsiębiorstw i organów regulacyjnych.

Prawnik Będzin

Rolą rządu jest zapewnienie społeczeństwu środków do budowania zaufania do wyników pomiarów, tak aby przedsiębiorcy i konsumenci mogli podejmować świadome decyzje. W Brazylii organem rządu federalnego odpowiedzialnym za rozwój działalności w dziedzinie metrologii prawnej jest Narodowy Instytut Metrologii, Normalizacji i Jakości Przemysłowej (Inmetro). Na poziomie międzynarodowym Międzynarodowa Organizacja Metrologii Prawnej (OIML) jest organizacją międzyrządową odpowiedzialną za globalną harmonizację metrologii prawnej.


Kategoria: Bez kategorii


Napisz odpowiedź lub dodaj komentarz


Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane

Możesz używać tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>