Prawnik Będzin


LOS ANGELES – Adwokat stanu Cook County, Kim Foxx, zmieniła swoje wyjaśnienia w piątek o odwołanie się od sprawy Jussie Smollett, ponieważ jej biuro wydało ponad 2000 stron dokumentów w tej sprawie.

Prawnik Będzin

Foxx powiedział, że zalecono jej wycofanie się ze sprawy w oparciu o bezpodstawne pogłoski, że była powiązana z aktorem „Imperium”, który został oskarżony o sfałszowanie zbrodni nienawiści przeciwko sobie. To wyjaśnienie stoi w sprzeczności z oświadczeniem jej biura wydanym w lutym, które mówiło, że odeszła na bok z powodu rozmów z krewnym Smolletta na temat dochodzenia.

Foxx stanął w obliczu miażdżącej kontroli nad jej postępowaniem w tej sprawie i był pod presją, aby wyjaśnić, dlaczego formalnie nie odwołała całego swojego biura, co spowodowałoby powołanie specjalnego prokuratora. W swoim oświadczeniu w piątek Foxx powiedział, że decyzja była oparta na fałszywej pogłosce – nie na jej własnych działaniach – i że zgodziła się osobiście odstąpić z powodu postrzegania konfliktu.

Wiadomości tekstowe wydane w piątek pokazują, że Foxx nie zgodził się z tą decyzją i uznał plotki za „rasistowskie”.

Foxx spotkał się z ostrą krytyką, gdy jej biuro zrzuciło zarzuty przeciwko aktorowi w marcu bez wyraźnego wyjaśnienia. W zeszłym tygodniu sędzia nakazał wydanie tysięcy stron materiałów dotyczących sprawy w Chicago policji i biura Foxxa.

Wśród dokumentów opublikowanych w piątek wieczorem były liczne wiadomości między Foxxem a innymi prokuratorami i pracownikami, w których omawiano odwołanie. W jednym z komunikatów Foxx wydaje się informować swojego szefa sztabu, Jennifer Ballard Croft, że oświadczenie z 19 lutego o jej odmowie brzmiało „byki…”.

Powiedziała Croftowi, że odeszła na bok za namową April Perry, jej szefa etyki, i że oświadczenie o odwołaniu zostało zatwierdzone przez jej rzeczniczkę Kierę Ellis. Obie kobiety zrezygnowały z urzędu.

„April powiedziała mi, że muszę to zrobić” – napisał Foxx w tekście. „Krążyły plotki, że twierdziła, że ​​jestem spokrewniona ze Smollettami lub blisko z nią związana. Powiedziałam jej, że to nieprawda. Powiedziała, że ​​była wszechobecna wśród CPD i że powinienem zrezygnować. Myślałam, że to głupie, ale przyzwolone. po prostu rasistowski. ”

Foxx formalnie nie oddał swojego biura z obudowy. Zamiast tego przekazała władzę decyzyjną Joe Magatsowi, jej pierwszemu asystentowi.

W piątkowym oświadczeniu Foxx bronił swojej decyzji, by porozmawiać z krewnym Smolletta na początku sprawy.

„W tym przypadku nie miałem konfliktu interesów; tylko szczere pragnienie służenia społeczności” – powiedział Foxx. „Rozmawiałem z rodziną pana Smolletta i innymi, podczas gdy wciąż uważano go za ofiarę przestępstwa z nienawiści, starając się usprawnić sprawę i złagodzić wszelkie obawy dotyczące integralności śledztwa. Krążyły fałszywe pogłoski, że jestem spokrewniony lub jakoś połączony z rodziną Smollett, więc usunąłem się ze wszystkich aspektów śledztwa i oskarżenia i przekazałem moje uprawnienia i odpowiedzialność mojemu pierwszemu asystentowi, aby uniknąć nawet postrzegania konfliktu. ”

Kilka tygodni po decyzji o odejściu z urzędu, biuro oskarżyło Smolletta o 16 przypadków nieuporządkowanego zachowania. W wiadomości tekstowej, która została wydana wcześniej, Foxx powiedział Magatsowi, że opłaty były nadmierne.

„Taaa… Odwołam się, ale kiedy ludzie oskarżają nas o przeładowanie spraw… 16 zliczeń w klasie 4 staje się nadmierne”, napisała.

Magats otrzymał wiadomość: „Tak. Widzę, gdzie można to uznać za nadmierne” – odpowiedział.

Sprawa została odrzucona 18 dni później.

Smollett nadal utrzymuje swoją niewinność. „Empire” powróci na szósty i ostatni sezon następnej jesieni, choć nie ma planów powrotu bohatera Smolletta.


Kategoria: Bez kategorii


Napisz odpowiedź lub dodaj komentarz


Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane

Możesz używać tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>